Зима на Черкащину прийде на Миколая

13 Грудня 2021 16:05

Домінування південних процесів в атмосфері забезпечило теплий початок календарної зими. Перша десятиденка грудня із середньою температурою 1..4° тепла посіла 6 позицію в рейтингу найтепліших за останні 30 років метеорологічних спостережень.

Останній найтемніший тиждень року ще буде «теплим», з температурним фоном на 1-2° вище норми. Але атмосфера вже почала перебудовуватися на зимовий режим погоди, створюючи ідеальні умови для ожеледних явищ.

Сьогодні вдень та найближчої ночі погоду Черкащини продовжує формувати атмосферний фронт, який зумовлює опади, інтенсивність яких поступово зменшиться. Температура близько 0°, інформують у Черкаському обласному центрі з гідрометеорології.

У середу, 15 грудня, посилиться вплив антициклону із заходу, погода стабілізується, інколи виглядатиме сонце. Із північними вітрами до нашого регіону почне надходити більш холодне повітря з північних широт. Температура вночі 2-3° морозу, вдень 2-3° тепла.

16-17 грудня погоду формуватиме північно-атлантичний циклон, який проявить себе посиленим вітром до небезпечних 15-20 м/с та опадами переважно у вигляді мокрого снігу. Температура впродовж доби 3° морозу – 2° тепла.

І вже 19 грудня, в неділю, прогнозують ультраполярне вторгнення арктичного повітря. Температура впродовж доби 0-5° морозу.

За довгостроковим прогнозом, у період 22-25 грудня температура вночі 10-12° морозу, вдень 3-8° морозу. Температурний фон 5-7° морозу, що холодніше звичайного на 3-4°.