Найхолоднішим днем тижня на Черкащині прогнозують Різдво

4 Січня 2022 13:00

Повітряні течії західного напрямку несуть все нові порції теплого і вологого повітря Атлантики. Тому початок Нового 2022 року відзначився на Черкащині теплою аномалією, з середньодобовими температурами 3-4º тепла, що на 4-8º вище кліматичної норми. Спостерігалися періодичні дощі, які також сприяли сходу снігового покриву, послабленню та зменшенню льодових явищ на річках області, повідомляють в Черкаському обласному гідрометеоцентрі.

Фото Мандрівник Черкаси

Наразі вклад сонця у формування погоди ще невеликий, але воно вже додало перші 15 хвилин у тривалість світлового дня. З 22 січня день стане довшим на 1 годину, і вплив сонця на формування погоди почне зростати. А поки що, основним фактором, формуючим погоду, залишаються синоптичні процеси.

За прогнозом, циклони та поля підвищеного тиску, швидко змінюючи один одного, продовжать зумовлювати різку зміну атмосферних процесів. При цьому, панування вологи та тепла часом порушуватимуть холодні скандинавські вторгнення.

Проте, домінувати у формуванні погодних умов в найближчі 10 днів все ж таки буде Атлантика, яка не дозволить природі звернути з дороги “теплої аномалії”.

5 січня атмосферні фронти проявлять себе теплом, дощами та посиленням вітру до небезпечних 15-18 м/с. Температура вночі 1-6º тепла, вдень 4-9º тепла.

6 січня у тиловій частині циклону температура дещо знизиться і впродовж доби прогнозують  2° морозу, 3º тепла. Вночі без істотних опадів, вдень невеликий дощ та мокрий сніг.

7-9 січня істотних опадів не чекають, погоду формуватиме антициклон, який посилить нічне вихолоджування. Найхолодніше буде у ніч на суботу, 8 січня, з температурою 5-10º морозу, у решту ночей 1-7º морозу. Найхолоднішим днем прогнозуємо Різдво Христове: до 5º морозу.

10-12 січня черговий атлантичний циклон знову принесе невеликі опади та хвилю тепла. Температура повітря коливатиметься: вночі 0-3º морозу, вдень 0-3º тепла.