У новорічну ніч медики “витягли” чоловіка зі стану клінічної смерті

5 Січня 2022 19:43

У новорічну ніч о 00:32 в диспетчерську “екстренки” в Черкасах зателефонувала жінка. Вона в сльозах просила приїхати швидку, бо її тато упав, захрипів і втратив свідомість. Це був 13-й виклик від початку нового року.

лікар Катерина Скворцова і фельдшер Віктор Прокопенко витягли з “того світу” 63-річного черкащанина

Уже за 6 хвилин бригада екстреної медичної допомоги була на місці виклику. У 63-річного чоловіка констатували зупинку серцевої діяльності та клінічну смерть, розповіли в КНП “Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської облради”.

Медики екстренки відразу розпочали проводити реанімаційні заходи за допомогою портативного автоматичного пристрою серцево-легеневої реанімації «Schiller».

Реанімація тривала майже годину

Декілька разів відбувалося відновлення ритму, але потім знову наступала зупинка серця і знову боротьба за життя продовжувалася. На 51-й хвилині медикам Катерині Скворцовій і Віктору Прокопенку вдалося відновити серцеву діяльність та стабілізувати життєві функції пацієнта – нарешті відновився серцевий ритм, стала стабільною гемодинаміка та тиск прийшов до норми. Дорогою до Третьої черкаської міської лікарні медики продовжили моніторити життєво-важливі функції, а у чоловіка відновилося спонтанне дихання.

Лікар Катерина Скворцова розповідає, що випадки, коли їй вдавалося виводити пацієнтів зі стану клінічної смерті, були і раніше під час роботи на швидкій. Але це була перша успішна реанімація, коли вони не руками «качали», а коли це за них робив автоматичний пристрій.

«Ти все рівно відчуваєш ту саму відповідальність і переживаєш. Але, по-перше, поки апарат качає – в тебе вільні руки. Ти продовжуєш виконувати свою роботу і моніториш життєво-важливі функції. А по-друге, сила в цього пристрою зберігається на всіх етапах реанімації – хоч 10, хоч 30 хвилин. Зрозуміло, що в кожній реанімації присутній людський фактор – хоч і удвох, але ви не можете качати весь час з однаковою силою (фізично важко це робити протягом навіть 5-ти хвилин, не говорячи вже про 50!), а апарат – може».

А ще Катерина ділиться, що тоді вона дуже хотіла врятувати цього чоловіка. Адже це перша реанімація в новому році, тим паче таким апаратом, – вона обов’язково мала бути успішною! «Просто не можу передати відчуття, коли тут ти працюєш над порятунком життя однієї людини, а за вікном запускають салюти, гуляють та відпочивають інші люди. Таке собі новорічне диво. Тому приказка «як рік почнеш – так його і проведеш» хай втілиться в реальність. Здоров’я усім!».

До речі, саме бригаду Катерини і Віктора на цьому ж спецавтомобілі 30 грудня на перехресті вулиць Смілянської та Надпільної не пропустив водій автомобіля Land Rover. А тоді вони так само їхали рятувати чиєсь життя…