Світлина “інопланетної” церкви з Золотоніщини перемогла у фотоконкурсі “Вікі любить пам’ятки”

26 Січня 2022 08:22

Журі всеукраїнського конкурсу “Вікі любить пам’ятки” завершило оцінювання  учасників за найкраще фото в областях України. У Черкаській області перемогла світлина Троїцької церкви у селі Драбівцях фотографа Андрія Мозоля.

Оцінюючи світлину членам журі сподобалось те, що автор зробив світлину не дуже відомої, але вкрай цінної пам’ятки, зазначають організатори.

Свято-Троїцька церква була побудована в 1764—1765 роках, проте, до нашого часу споруда дійшла в спотвореному вигляді, внаслідок великої перебудови у 1864 році, що була пов’язана з необхідністю збільшити церкву — вона була підігнана до взірців типових так званих єпархіальних церков. Кінцево церква була спотворена ще й зовнішнім декором, прибудовою портиків при вході в дзвіницю та бічних крил, ліквідацією граней вівтаря і піддашшя, заміною форми дахів та бані. У 1990 році бригадою Львівської реставраційної майстерні під керівництвом Миколи Якимовича церква була відреставрована.

Як писав сайт “Україна Інкогніта”, завдяки зусиллям реставраторів золотоніська церква перетворилась на прикарпатський храм. Майстри з інституту “Укрзахідпроектреставрація” зробили Троїцьку церкву у Драбівцях “інопланетним елементом” для Придніпров’я.

Церкву вкрили різаним гонтом – нетиповим для регіону покриттям. Звичайно бували випадки, коли у заліснених долинах річок Придніпров’я храми вкривали гонтом (найчастіше дубовим), але траплялося це вкрай рідко…

Загалом у списку пам’яток Черкаської області 2973 об’єкти. За всі роки конкурсу вже 1975 пам’яток представлені фотографіями у Вікісховищі (66%). Цього року за перемогу в номінації змагались 28 авторів, а за ввесь час проведення фотозмагання — 233. Вони подали 1205 світлин 651 пам’ятки культури (з них 75 — завантажені вперше цього року).