З нагоди 125 річчя від дня народження у Києві вшанували нашого земляка, поета, мовознавця, перекладача Михайла Драй–Хмару. На будинку, де він жив останні дні перед арештом і звідки безслідно зник його рукописний переклад «Божественної комедії» Данте, встановили меморіальну дошку. Відкриття цієї меморіальної дошки стало можливим завдяки ініціативі Миколи Томенка та його Фонду «Рідна країна», а також декану юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Івану Гриценку.
Більше – у репортажі Черкаської ОДТРК “Рось” (з 12 хв. 14 сек.)
Як відомо, 10 жовтня 2014 року виповнилося 125 років з дня народження видатного українського поета, літературознавця, ученого-філолога, перекладача Михайла Драй-Хмари, що народився у с. Малі Канівці нинішнього Чорнобаївського району Черкаської області.
Він володів 19-ма мовами, зробив неоціненний внесок в розвиток української літератури своїми перекладами.
За часів сталінських репресій зазнав тортур і ув’язнення. За однією з версій, М. Драй-Хмара загинув, добровільно зголосившись стати на місце смертника під час чергового «вибіркового» розстрілу кожного п’ятого, рятуючи тим самим життя молодої людини…
Нагадаємо, за сприяння Фонду Миколи Томенка «Рідна країна» 10 жовтня 2014 р. у рідному селі М. Драй-Хмари (с. Малі Канівці Чорнобаївського району Черкаської області) відкрили стелу на в’їзді до села з написом: «Малі Канівці. Батьківщина відомого поета Михайла Драй-Хмари».