Верховна Рада України взяла зобов’язання перейменувати області, райони та населені пункти, названі на честь вищих державних і партійних діячів комуністичного режиму.
Це зобов’язання міститься в законі “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборони пропаганди їх символіки”, за ухвалення якого (законопроект №2558) проголосували 254 депутати при мінімально необхідних 226.
До комуністичної символіки відносять назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, міський топоніміки, назви підприємств та установ, в яких використані імена або псевдоніми осіб, які займали вищі державні чи партійні пости під час комуністичного режиму. Мова йде про посади, починаючи з голови райкому комуністичної партії, посадах у вищих органах управління СРСР, УРСР, інших союзних і автономних союзних республік, а також в радянських органах державної безпеки.
Рада доручила обласним та районним держадміністраціям, органам місцевого самоврядування, протягом 6 місяців після набуття чинності закону провести громадські слухання і подати на розгляд парламенту пропозиції про перейменування населених пунктів, районів і областей, що містять в собі комуністичну символіку.
Потім Рада, з урахуванням цих пропозицій, протягом трьох місяців буде приймати рішення про перейменування.
Серед обласних центрів України Дніпропетровськ і Кіровоград, названі на честь вищих партійних діячів радянського режиму – Григорія Петровського і Сергія Кірова.
Список деяких міст, яким також належить змінити назву:
Орджонікідзе (Дніпропетровська область)
Біляївка (Одеська область)Ватутіне (Черкаська область)
Комсомольськ (Полтавська область)
Дніпродзержинськ (Дніпропетровська область)
Дзержинськ (Донецька область)
Димитров (Донецька область)
Жданівка (Донецька область)
Червоноград (Львівська область)
Щорс (Чернігівська область)
Котовськ (Одеська область)
Торез (Донецька область)