24 травня весь слов’янський світ відзначає День слов’янської писемності і культури. Це свято має щонайменше дванадцять сторіч, адже саме у шістдесятих роках ІХ сторіччя рівноапостольні Кирило та Мефодій, проповідуючи християнство у моравського князя Ростислава, винайшли слов’янську азбуку та переклали Святе письмо і богослужбові книги.
В Україні Кирила та Мефодія й дотепер пам’ятають та шанують і не лише духовні, але й світські особи. На їхню честь вже у 12 сторіччі на північній околиці Києва в урочищі Дорогожичі було побудовано Кирилівську церкву, яка пізніше стала усипальницею чернігівських князів Ольжичів. Вона збереглася й дотепер.
А в народі 24 травня називається на честь Мокія. Його вважали царем граду, і тому намагалися задобрити його молитвами. Звичайно, спостерігали цього дня і за погодою. Казали, якщо Мокіїв день мокрий, то все літо буде мокрим, а схід сонця багряний, то літо буде грозовим.
За церковним календарем 24 травня вшановують рівноапостольних Кирила і Мефодія, священномученика Мокія, рівноапостольного Ростислава, преподобного Софронія, священномученика Йосипв, святителя Никодима, преподобного Давида. Також сьогодні відзначають Вознесіння Господнє.
Іменинниками 24 травня є:
Кирило, Мефодій, Костянтин, Ростислав.
24 травня святкують:
- День слов’янської писемності і культури
- Європейський день парків