“Війни” за землю на Корсунщині набирають обертів. Місцеві жителі, у яких відібрали законно орендовані земельні ділянки, не можуть добитися чітких пояснень того що трапилося від представників влади. Днями навіть влаштували таке собі «сафарі» на керівника районного Держкомземагенства. Впродовж дня його чатували біля адмінприміщення.
– Люди вже доведені до відчаю. Дізнавшись, що у Корсуні з’явиться Сколота Я. (до цього він був у відрядженні), активісти організували вартування під Держкомземагенством. Керівник, певно, також мав шпигунів і знайшов момент коли зміг прокрастись у кабінет. Активісти спіймали його й там і задали єдине питання: знаючи, що на цій площі мешканці займають городи, як він пояснить громаді рішення віддати ці землі? Чиновник втік з приміщення, залишивши місцевих без відповіді, – розповів активіст Юрій Путря.
На думку активіста, найбільша проблема полягає в тому, що подібні махінації із землею відбуваються на цілком законних підставах.
– Команда Януковича підготувала собі Закон України «Про Державний земельний кадастр», за яким вони хотіли відібрати в українців найцінніше і останнє, що залишилось – землю. Сьогодні ці схеми почали впроваджуватися з новою силою, – вважає Юрій Путря.
Як свідчать документи, зібрані активістами, схема законних земельних махінацій досить проста.
– Наприклад, у лютому 2014 року громадянка Кузьменко Н.С. звернулася до Корсунь-Шевченківської РДА про організацію фермерського господарства та виділення їй в оренду земель запасу. Це землі в адміністративних межах міста, які займають мешканці міста під городні ділянки згідно договорів з міською радою, загальною площею 8 га. Далі починається «законна схема»: місцевий керівник Держземагенства Я.Сколота звертається з листом до Корсунь-Шевченківської міськради. Звернення цікаво сформульоване: «чи дану земельну ділянку міська рада, виконавчий комітет передавав своїм рішенням в тимчасове користування, в тому числі на умовах оренди чи ні?». Відповідь в.о. міського голови Бабенка В.М. також цікава – «дану земельну ділянку міська рада виконавчий комітет своїм рішенням в тимчасове користування, в тому числі на умовах оренди не передавала, а також не укладалися договори з фізичними і юридичними особами». Насправді ж мешканці Корсуня мають там свої маленькі клаптики під городи, за які вони платять щороку міській раді, а в деяких осіб продовжені договори з міською радою до жовтня 2015 року! Виникає питання: згідно якого законодавчого акту громадяни обробляють цю землю? Далі йде віртуальна гра і вступають схеми, де фермерське господарство орендує цю землю, згідно договору на 15 років з 28.02.2014 р. Напевно і звіти, якісь віртуальні існували про посіви зернових та урожаї… І ось в грудні 2014 року, члени ФГ просять їм виділити їхні частки (паї) в натурі. Це законно, тож держава виділяє членам ФГ безоплатно по 2 гектари. На початку 2015 року сім’я Кузьменків отримує законні права на цю земельну площу, – роз’яснив Юрій Путря.
Попри те, що землю у корсунчан відібрали ніби-то законно, залишати ситуацію як є ніхто не збирається. На думку активістів, виходом з ситуації було б повернення права розпоряджатися землями громадам, через обраних місцевих депутатів.
Активісти зібрали документи, що дозволяють відслідкувати схему…
Корсунчани справно платили податки за оренду землі і мають на те підтвердження.