Із висоти пташиного польоту авіаційна служба охорони лісів під час пожежонебезпечного періоду патрулює ліси Черкащини. На літаку АН-2 працівники Авіаційної бази охорони лісів із неба стежать за лісовими насадженнями , що входять до зони ризику – це переважно хвойні насадження Золотоніського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Черкаського та Чигиринського лісгоспів.
Повітряне патрулювання здійснюється під час високого та найвищого класу пожежної небезпеки, адже в такий спосіб оперативно можна виявити загорання лісу, особливо на віддалених від населених пунктів та важкодоступних ділянках.
– В нас є узгоджений маршрут для польотів, – зазначає льотчик-спостерігач Черкаського відділення ДП «Українська державна база авіаційної охорони лісів» Олександр Войцях. – Проте ми діємо по ситуації, якщо виявляємо задимлення чи загорання, то корегуємо наш політ – для встановлення точних координат пожежі та повідомлення про неї всіх необхідних служб. Загальний час нашого польоту триває три години.
За словами головного спеціаліста обласного управління лісового та мисливського господарства Миколи Бихала, інформація з борту літака у разі потреби одразу передається за допомогою радіозв’язку диспетчеру управління для оперативного реагування і прийняття необхідних рішень.
Екіпаж лісових охоронців складається з трьох осіб. В цьому році почали патрулювати з 24 червня. І хоч літак має за плечима кілька десятків років та сотні тисяч кілометрів польотів, знаходиться в хорошому технічному стані та повній бойовій готовності. Із висоти 300 метрів авіаційна команда оглядає територію загальною площею близько 90 тисяч гектарів.
Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства вкотре звертається до громадян – під час спекотної та сухої погоди утримайтеся від відвідин лісових масивів, а також від використання відкритого вогню в лісах та прилеглих територіях. Закликаємо не порушувати вимог пожежної безпеки у лісах, цим самим сприяти їх охороні та збереженню.