Чи справді на Черкащині наступного року з’являться індустріальні парки?..

24 Грудня 2015 11:00

59e6add6-3ab6-4835-b490-750a032371b1Відомий черкаський економіст, керівник Черкаського регіонального центру інвестицій та розвитку Дмитро Виноградов – про останню модну новацію, заплановану до реалізації в області: індустріальні парки:

“На одній із останніх колегій ОДА було озвучено ініціативу керівництва області (і дано відповідні доручення районам надати з цього приводу свої пропозиції) стосовно створення на Черкащині індустріальних парків. Чи може така ідея стати дійсно рятувальною економічною новацією для розвитку нашого регіону?..

Як відомо, індустріальний парк — це  ділянка землі комунальної власності   для розміщення промислових об’єктів, забезпечена потрібною інфраструктурою, що управляється керуючою компанією. Мета їх створення – полегшення доступу інвесторам, пришвидшення процесу запуску підприємств. В Україні, протягом останніх 2 років, було створено всього 12 індустріальних парків – і за цей час лише у половині із них нарешті з’явились керуючі компанії.

ua.112.ua

ua.112.ua

Зауваження перше до нової ініціативи керівництва Черкащини: оскільки індустріальні парки не створюються “про всяк випадок” – таке рішення приймається з огляду на загальну концепції розвитку населеного пункту або регіону. Крім того, перед прийняттям остаточного рішення щодо створення індустріального парку у тому чи іншому місті треба отримати інформацію від суб’єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення, електроенергетики та ринку природного газу про наявність ресурсів, необхідних для створення індустріального парку, а також отримати технічні умови на приєднання до мереж (об’єктів). Чи було проведено таку роботу стосовно міст Умань, Ватутіне, Кам’янка та Сміла – названих найперспективнішими  для відкриття індустріальних парків на Черкащині?

Зауваження друге:  перш, ніж приймати рішення про створення індустріального парку, необхідне чітке визначення   його концепції –  мети, завдання створення та функціонального призначення, плану розвитку та  очікуваних результатів від його дії – і ще багато-багато пунктів… Чи прораховував їх хтось? Маю у цьому великий сумнів.

Зауваження третє: створення індустріального парку на 75% відбувається за рахунок  недержавних джерел фінансування.  Чи здатні місцеві бюджети виділити  кошти для співфінансування  проекту? Я вже не кажу про те, що дані кошти взагалі не закладені до проектів обласного та місцевих бюджетів.

Після всього вищеперерахованого, у мене виникає закономірне питання до керманичів області –  чи дійсно Черкащина має шанс на відкриття хоча б одного індустріального парку – чи ми маємо справу з черговою  спробою гарної міни при поганій грі?…”.