Виставка “Глина. Вогонь. Історія”, присвячена історії кераміки, відкрилася сьогодні в Черкаському обласному краєзнавчому музеї. Це спільний проект обласного краєзнавчого та Черкаського міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини, що його очолив відомий археолог Михайло Сиволап.
“На виставці представлено понад сто зразків керамічних виробів від найдавніших часів до середини ХХ ст. Дві третини – з фондів міського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини. Маємо і рідкісні експонати, яких немає і в обласному музеї”, – розповідає Михайло Павлович.
У межах виставки діяли майстер-класи для дітей. Малечу вчили робити реставрацію кераміки, виготовляти підвіски з черепків, ліпити глиняні вироби стрічковим методом – так, як це робили наші пращури до появи гончарного круга.
Виставка “Глина. Вогонь. Історія” діятиме в обласному краєзнавчому музеї (Черкаси, вул. Слави 1) протягом місяця.
Найцікавіші експонати виставки “Глина. Вогонь. Історія”:
1. Рогате прясло балтійсько-слов’янської культури 15 століття до н.е., знайдене на Шполянщині. Подібною знахідкою можуть похвалитися не всі музеї України.
2.Фрагмент скіфського піфоса (V-ІІІ ст. н.е), знайдений в Катеринопільському районі. Греки виготовляли піфоси (глеки з широким горлом) з червоної глини. Представлений у черкаському музеї – не “імпорт”, а виріб скіфських майстрів із місцевої сірої глини.
3. Тюльпаноподібний горщик (скіфи, V-ІІІ ст. н.е.), знайдений у с. Новоселиця на Чигиринщині в піщаному кар’єрі.
4. Ліпний горщик антів (5 ст. н.е.) – вочедь, служив для зберігання чи для страви на дуже велику родину.
5. Знахідки з рештки хати легендарного українського богатиря Івана Піддубного в с. Красенівка на Чорнобаївщині. Хата стояла у 1850-1932 р.р.