2 серпня, станом на 20:30 внаслідок переміщення активного атмосферного фронту, на Черкащині за три години випало 49,6 мм опадів, що становить 87% місячної норми опадів.
Грозовий фронт, що рухався вздовж Дніпра уверх за течією частково зачепив Чигиринський, Чорнобаївський, Золотоніський та Канівський райони. Опади були різної інтенсивності, проте найбільше їх випало у Черкасах, де крім дощу з грозами також випали опади у вигляді граду величиною до 11 мм.
Через засмічення зливної каналізації у місті Черкаси було частково підтоплено вулиці, в деяких містах житловий сектор, покрівлі та підвали багатоповерхівок в різних районах міста.
У зв’язку з тим, що інтенсивність дощу у Черкасах досягла значень небезпечного явища погоди, в місті було створено міський штаб з ліквідації наслідків стихійного лиха на чолі із міським головою Анатолієм Бондаренком. До штабу увійшли усі аварійні та екстрені служби міста, а також структури відповідальні за функціонування інфраструктури обласного центру. Мобільними групами оперативного штабу визначені найбільш складні дільниці міста де необхідно першочергове реагування.
Особовий склад Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Черкаській області було піднято по тривозі. Створені та введені у розрахунок додаткові відділення, резервна техніка Черкаського зведеного загону, а також аварійно-рятувального загону спецпризначення, інформують в управлінні ДСНС в області.
Рятувальники відкачували воду з гідротехнічного аккумулюючого колектора на вулиці Олени Теліги, в районі Поліклініки №5, з вулиці 30 років Перемоги на транспортному кільці в районі “Літака”, в районі залізничного мосту на вул. Грушевського.
На відкачування води було залучено 12 мотопомп, 10 од. техніки, 45 осіб (в тому числі від ДСНС – 3 мотопомпи, 4 од. техніки, 18 осіб).
На підтоплених вулицях міста підрозділами Управління ДСНС вивільнено 16 автомобілів та 4 маршрутних автобусів, в яких перебувало 147 людей, з яких 18 діти.
До оперативно-координаційного центру Управління надійшло 140 звернень від черкащан з питань підтоплення житлового сектору та підвальних приміщень. з 24 адрес міста, які опрацьовуються аналітичним центром і за пріоритетним принципом будуть відпрацьовані відповідними службами.
Фото – управління ДСНС у Черкаській області