Сьогодні кілька сотень працівників черкаського хімічного гіганта ПАТ “Азот” мітингували під стінами Черкаської ОДА. До них також приєдналися працівники підприємств із Рівного та Сєвєродонецька. Учасники протесту вимагали відновити роботу їхніх підприємств, пише “Радіо Свобода”.
Нагадаємо, на початку березня “Укртрансгаз” розпочав обмеження газопостачання підприємств, які входять до складу Group DF Дмитра Фірташа, – “Рівнеазоту”, Сєвєродонецького об’єднання “Азот” та черкаського ПАТ “Азот”. Причина, як зауважили у “Укртрансгазі”, у заборгованості контрагентів і відсутності підтверджених обсягів газу в ГТС.
За словами голови правління ПАТ “Азот” Віталія Склярова, протягом двох місяців підприємство не виплачує заробітну плату, утворюється заборгованість перед “Черкасиобленерго” та “Черкасигаз”.
Черкаський “Азот” узяв півтора мільярда гривень передоплати за мінеральні добрива в аграріїв. Частину вдалося поставити до зупинки підприємства 7 березня.
“Ми всі хочемо працювати, ми всі хочемо, щоб керівництво країни нас почуло і ввело антидемпінгові мита на ввезення російських мінеральних добрив. Російські добрива мають дуже гарний вигляд для наших сільгоспвиробників через ціну. Це робиться для того, щоб зупинити усю українську хімічну промисловість”, – додав Скляров.
До учасників акції вийшов заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко, який заявив, що керівництво міста дуже стурбоване ситуацією навколо “Азоту”. “Зараз міський голова намагатиметься зробити все, аби поспілкуватись з керівництвом країни”, – заявив він.
Заспокоював мітингувальників і заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань. За його словами, ще минулого тижня голова ОДАЮрій Ткаченко з цим питанням звернувся до Віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка. Його вже розглянули під час наради в Кабінеті Міністрів України, були дані відповідні доручення ПАТ “Аграрний фонд” та іншим установам, які б мали втрутитися у ситуацію. “Зараз на державному рівні напрацьовується попередній механізм, за яким аграрії зможуть отримати свої, вже оплачені, добрива, підприємство – працювати, а людям буде змога виплатити заробітну плату”, – сказав чиновник.