Упродовж поточного тижня завдяки впливу антициклону на Черкащині утримається суха та спекотна погода. Температурний фон очікується в межах 26-27º, що на 6-7º вище кліматичної норми. Стовпчики термометрів в денні години досягатимуть позначки 29-34º, місцями по області 35º, повідомляють в обласному гідрометеоцентрі.
Такі погоді умови значно вплинуть на підвищення показника пожежної небезпеки в екосистемах області, тому синоптики радять бути обережними з вогнем в лісах та полях.
У спекотні дні слід обмежувати свій час перебування на сонці, особливо в період з 12 до 16 годин. Високі температури можуть негативно впливати на самопочуття.
Інверсії (затримуючі шари атмосфери) вночі та спека вдень сприяють збільшенню рівня забруднення повітря викидами підприємств та автотранспорту.
Температура води у Дніпрі біля Черкас на 8 год. 24°С.
Якої погоди черкащанам чекати від серпня?
В обласном гідрометеоцентрі зауважують – останні роки досить частим є те, що абсолютний максимум літа спостерігається не в найтеплішому місяці року – липні, а в серпні, коли природа ніби прощається з літнім теплом. Так було в 2010, 12,13,14, 15 роках. Серпнева спека спадає всередині та в останні 5-7 днів місяця, коли вже віє осіння прохолода на фоні затяжних дощів. Саме на такий серпень чекають синоптики і в цьому році.
За попередніми оцінками, цьогорічний серпень на Черкащині очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах норми. Середньомісячна температура повітря становитиме +21° при нормі +19°, кількість опадів 56 мм при нормі 50-60 мм. При цьому початок місяця прогнозується дуже теплим. Потім чергування теплих та прохолодних днів на фоні періодичних зливових дощів. На початку місяця інтенсивність спеки досягатиме +36..38º.
Найбільш суттєві похолодання ймовірні всередині місяця та всередині третьої декади, коли нічна температура повітря може знижуватися до +6..8º. Ці похолодання супроводжуватимуться дощами.
Якщо говорити про наслідки такої погоди, то інтенсивні зливи, град і шквали можуть в окремих районах пошкодити посіви, ускладнювати проведення жнив. Ранній прояв осінніх похолодань може заважати дозріванню пізніх с/г культур. Поряд з цим, помірна кількість серпневих опадів залишить проблему зі зволоженням грунту і низькою водністю річок.