Медики швидкої допомоги бідкаються – часто-густо стають об’єктом нападу та агресії з боку пацієнтів. На Черкащині 22-річний молодик напав на двох фельдшерів. У обох – черепно-мозкова травма.
На фельдшера Павла Ситника 22-річний пацієнт спочатку накинувся у “швидкій”. А вже в лікарні лаявся та пустив у хід кулаки. “Поки ми оце все писали – він напав ззаду, ніхто не очікував нічого. Звалив мене на землю, тобто там стіл, я вдарився головою”, – розповідає медик Канівської підстанції швидкої медичної допомоги.
Постраждав від нападника і колега Павла – Анатолій Стеценко. Тепер обидва в обласній лікарні з черепно-мозковими травмами. Згадує: “Лівою рукою бере і б’є мене в ділянку правого ока, тут синець є. І каже, що я на нього нападав”.
Лікарі швидкої допомоги в один голос стверджують – вони беззахисні перед агресивними пацієнтами. Фельдшер Черкаської станції швидкої допомоги Наталія Науменко обурюється: “Заходимо – бувають різні і бомжатники, і наркоманські притони. Ми їздимо по одному зараз. Не вистачає працівників, не вистачає персоналу”.
Її слова підтверджує речник Патрульної поліції в Черкаській області Зоя Вовк: “Та навіть декілька разів на день бувають такі випадки. Вони не поодинокі, такі випадки відбуваються щодня і не один раз”.
Медики закликають посилити відповідальність за такі протиправні дії. Кажуть: відповідний законопроект – нині на розгляді у Верховній Раді. “Більша відповідальність – починаючи від погроз, побиття, нападів, вимагання ліків, наркотиків, пошкодження майна, транспортних засобів і таке інше”, – уточнює директор обласного центру екстреної медичної допомоги Ігор Фесун.
Тим часом, у Каневі порушили кримінальні провадження за нанесення легких тілесних ушкоджень лікарям “швидкої”. Стаття передбачає умовне покарання до трьох років або штраф.