На Черкащині досі ліквідовують наслідки січневого снігопаду. Тоді в області випало до півметра снігу. Як наслідок – найбільший за останні десятиліття деревопад. Лісівники підрахували: стихія знищила 4 тис. га насаджень. Уже місяць співробітники лісгоспів розпилюють та вивозять деревину, проте до завершення робіт ще далеко.
Під час січневої заметілі не витримали навантаження сосни із широкою кроною.
“Дуже багацько роботи, з ранку і до вечора працюємо”, – вже місяць Ігор Пшеничний розпилює повалені сосни. За день обробляє до трьох десятків дерев: “Як бензопилою робиш то не чути, а як заглушиш – чути то там тріск, то тум тріск, весь ліс тріщить”.
Свидівське лісництво постраждало найбільше. Його працівники кажуть: такий сніголам трапився вперше за півстоліття. “Великої шкоди. Є у нас близько 200 га хвойних насаджень, то до 50% поламало верхівок. Є що повиривало зовсім з корінням дерева, є що зломило верхівку, є зламані навпіл”, – звітує лісничий Григорій Пуш.
Завали у лісі загрожують екосистемі – запевняють у профільній державній інспекції. Тому розпиляти та вивезти усі пошкоджені дерева необхідно якнайшвидше.
“Ділова деревина – вони постраждають, будуть шкідники, і також це несе загрозу, що дерево всихає і збільшується пожежонебезпека для лісу, можливі випадки загорання. Для того, щоб відновились поломані дерева, необхідно близько 100 років, щоб вони сформувались і щоб повністю стояв ліс”, – пояснює в.о. начальника Державної екологічної інспекції у області Олександр Позняков.
Загалом на Черкащині повалило 4 тис. га сосни, це 100 тис. кубів деревини. Її обіцяють продати через аукціон. Ходити у лісі небезпечно – застерігають лісівники, аж доки вони не ліквідують усі наслідки деревопаду. Впораються із цим не менш як за три місяці.