Через ухвалені Кабінетом міністрів зміни щодо правил надання субсидій, що набули чинності з 1 травня цього року, якими введено більш жорсткі – обмеження для споживачів субсидій, які стосуються майнових та фінансових статків родин понад 30 тисяч черкаських родин будуть позбавлені права на субсидію.
На початок цього року програмою житлових субсидій у департаменті охоплено 63 тисячі 600 домогосподарств.
Для порівняння – у 2016 році їх налічувалось 57 тисяч 300, а в 2014 році житлову субсидію отримувало лише 5 тисяч домогосподарств.
“Тобто ми змушені коштами міської громади покривати державні функції. Невтішна ситуація, на жаль, складається і з наданням субсидій. Оскільки за такою допомогою найчастіше звертаються найменш захищені наші громадяни. Зрозуміло, що у наданні субсидії має бути справедливий підхід щодо статків тих, хто її отримує. Проте численні звернення громадян, які приходять до департаменту соціальної політики з обуренням щодо відмови у наданні субсидії, доводять актуальність цієї проблеми”, – сказав Анатолій Бондаренко.
Олег Гудзенко розповів, що торік спеціалістами департаменту прийнято близько 200 тисяч відвідувачів. Найбільша кількість звернень черкащан стосується надання субсидій.
На початок цього року програмою житлових субсидій у департаменті охоплено 63 тисячі 600 домогосподарств. Для порівняння – у 2016 році їх налічувалось 57 тисяч 300 домогосподарств, а у 2014 році житлову субсидію отримувало лише 5 тисяч домогосподарств.
“Зростання кількості домогосподарств, які отримують субсидії, було пов’язано з одного боку із спрощенням процедури їх надання (призначення субсидії на підставі заяви та декларації про доходи, зняття деяких обмежень щодо майнового стану, оформлення субсидії особам, які орендують житло; надання на вибір заявника або субсидії або пільги; здійснення розрахунку субсидії на наступний період без звернення тощо). З іншого боку – таке збільшення із суттєвим підвищенням вартості житлово-комунальних послуг, та як наслідок – набуття більшою кількістю черкащан права на їх отримання”, – сказав Олег Гудзенко.
Водночас за призначенням різних видів соціальної допомоги та компенсацій у 2017 році звернулося 21 тисяча 800 осіб, що на 2 тисячі 400 осіб менше, ніж у 2016 році.
З питань оформлення пільг до департаменту звернулося у 2017 році 30 тисяч осіб.
Тоді як на сьогодні на обліку у Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, перебуває 59 тисяч 700 осіб.