4 000 чоловік мікрорайону залізничного вокзалу у Городищі будуть жити без поштового відділення та ощадної каси. Спочатку наприкінці весни припинила діяльність каса Ощадбанку, а з 1 липня закрите і відділення пошти, пише місцевий журналіст Володимир Чос у спільноті “Урожай Надросся”.
Мікрорайон чималий, жителів багато, серед них значна частина пенсіонерів. Тут вони отримували пенсії і кореспонденцію, платили за комунальні послуги.
За звичкою люди досі підходять до дверей, посмикають за ручку. Марні сподівання – зачинено на замок. З поштового відділення навіть зняли скриньку для листів! Натомість прикріпили благеньку табличку: «Поштове відділення ліквідоване». Тяжко люди зітхають, адже тепер, щоб заплатити за світло і газ, треба сідати на маршрутку і їхати до центру міста.
Пошта в мікрорайоні діяла з 1876 року.
Тоді за поміщиків тут збудували залізничну станцію і цукрозавод. Про ощадну касу старожили теж кажуть, що вона тут працювала скільки себе пам’ятають. Люди звикли до таких благ цивілізації.
Керівник Городищенського відділення 3278 ЗАТ «Державний ощадний банк» Олег Войцешко розповів, що ощадкасу в мікрорайоні залізничного вокзалу закрили у травні цього року.
«Також торік ми закрили відділення в селах Орловець, Петропавлівці, Вербівці, В’язівку, а також у Мліївській садстанції. Ще працюють шість кас. Утримувати їх дуже дорого, тільки щоб підвезти кошти щоразу за автівку інкасації треба заплатити 500 гривень. Нині банк реорганізують», – зазначає пан Олег.
Він також наголосив, що відмовляються від застарілої системи ощадних кас і переходять на нові технології. Запроваджують європейську практику, коли банківське відділення надає кредити та виготовляє картки, а всі фінансові потоки йдуть через електронні пристрої, до яких має доступ кожен клієнт.
«Нині в нас діють чотири банкомати Ощадбанку, один з яких у районі залізничного вокзалу. Так громадяни отримують пенсії, стипендії, зарплати. Щоб здійснювати комунальні платежі, невдовзі встановимо термінал самообслуговування у Вільшані, в інших населених пунктах ці роботи заплановані на 2019 рік. Стає популярною система електронного банку «Ощад-24». Так, за допомогою комп’ютера або мобільного телефону людина може самостійно розпоряджатися своїми коштами, які є на рахунку. Завдяки запровадженню нових технологій наш банк має один із найвищих рейтингів в Україні», – зазначив керівник Городищенського відділення 3278 ЗАТ «Державний ощадний банк».
Поспілкувавшись з начальником центрального відділення поштового зв’язку «Городище 2» Тетяною Качур, ми дізнались, що закриття поштового відділення «Городище-1» є вимушеним, адже утримувати його нерентабельно.
«Приміщення ми орендували в міської ради, також платили за електроенергію, здійснювали різні відрахування. Крім того, вже декілька років «Укрпошта» перебуває в процесі реорганізації. Також закрили одне відділення в Корсунь-Шевченківському та два у Смілі. Позаторік ліквідували пошту у Мліївській садстанції, а у 90-их роках – у Набоковому, Вільшані, В’язівку. Проте на якості обслуговування населення це не позначилося. Листоноші працевлаштовані. Тому хочу запевнити жителів мікрорайону залізничного вокзалу, що ви будете вчасно отримувати газети, листи та пенсії. Як і раніше, листоноші прийматимуть платежі за газ, електроенергію, телефон», – зазначила Тетяна Качур.
Закриття відділень – це не місцева забаганка. Директор піар-служби «Укрпошти» Михайло Василенко повідомив журналістам, що у країні закриють пошти в невеликих селах (з населенням менше як 2 тисячі осіб). Утримувати такі відділення економічно невигідно. Адже середнє навантаження складає приблизно два листи на день. Тому в компанії вирішили замінити відділення на листонош, які будуть доставляти і забирати посилки автівками. Пілотна програма стартує влітку у Чернігівській області.