Летюча риба від полярника – цікавий експонат Черкаського музею

5 Лютого 2019 19:45

У наш час українські антарктичні експедиції добираються до станції “Академік Вернадський” в Антарктиді за довгим маршрутом: спочатку літаком до Буенос-Айреса, потім літаком до найбільш південного в світі міста Ушуая, а вже звідти на судні перетинають бурхливу протоку Дрейка.

Але члени перших українських експедиції в 1990-х роках мандрували до Антарктиди морем, точно так, як це робили мореплавці 19 ст. – протягом цілого місяця від рідних берегів до таємничого білого материка.

facebook.com/oblmyzkray

Черкащанин Микола Старинець, учасник 2-ї української антарктичної експедиції 1998 р., під час переходу через Атлантику на борту науково-дослідницького судна “Ернст Кренкель” був свідком дивовижного явища – польоту летючих риб у відкритому океані. Одна з таких риб випадково “залетіла” на палубу судна, черкащанин залишив собі її як сувенір.

Летюча риба з Атлантичного океану, разом з іншими представниками морської фауни Антарктиди, представлена на виставці “Морська душа Черкащини” в експозиції Черкаського обласного краєзнавчого музею.