За церковним календарем 25 березня вшановують преподобну Марію Єгипетську, преподобного Феофана – сповідника Сигріанського, преподобного Симеона Нового Богослова, святителя Григорія Двоєслова. Ліддської нерукотворної (в Лідді на стовпі) ікони Божої Матері.
У народі примітили: на Феофана тумани – врожай на льон, овес і коноплі. У цей день по двору кидали кілька конопляних і лляних насінин для частування птахів.
Особливу турботу в цей день виявляли до коней, щоб не захворіли: «Якщо на Феофана кінь захворіє, то все літо буде хворіти, для літньої роботи він не годиться».
Іменинниками 25 березня є:
Григорій, Семен, Феофан, Симон.
25 березня святкують:
- День Служби безпеки України.
- Міжнародний день пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі.
- Міжнародний день солідарності з працівниками, які утримуються під вартою чи зникли безвісти.
Чи знаєте ви:
Чому козаки селилися саме у Великому Лузі?
Великий Луг знаходився нижче від острова Хортиця, між Дніпром і річкою Конкою, та був вкритий непрохідними болотами та густими чагарниками. Тому свою твердиню, Запорізьку Січ, козаки побудували у цій місцині. Це була їхня фортеця і домівка. Великий Луг був символом безпеки й вільності. Недарма ж його називали «Великий Луг-батько». Тут серед тростяника, рогози та іншої болотяної рослинності, в непролазній гущавині гніздилися чаплі, кулики, чайки, качки. А раніше водилися олені, дикі коні, зайці, лисиці, куниці.
Сьогодні ж залишилася тільки слава Великого Лугу. Люди знищили тварин, вода залила лугові простори.