Сьогодні голова Черкаської ОДА Роман Боднар, заступник голови Роман Карманнік, голова підкомітету Верховної Ради з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін і радник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря провели пресбрифінг щодо подальших кроків реформи децентралізації.
Основні тези про зміни адміністративно-територіального устрою:
– На думку експертів, Черкащина – один з лідерів серед областей щодо формування адміністративно-територіального устрою. По районах – найбільш вдала конфігурація (нагадаємо, 17 липня 2020 року Верховна Рада підтримала постанову “Про утворення та ліквідацію районів”, скоротивши кількість районів на Черкащині з 20 – до 4-х).
– Органи субрегіонального рівня не повинні дублювати повноваження органів місцевого самоврядування на одних територіях. Спроможні громади переходять на прямі міжбюджетні відносини. До прикладу, зарплати вчителям платитиме не район, а ОТГ, яка отримала напряму освітню субвенцію.
– Про надання послуг. Людям не треба їхати за довідками в район. Децентралізація передбачає якраз наближення послуг у громади. На Черкащині вже 42 Центри надання адміністративних послуг, до кінця року буде 60.
– Осінні місцеві вибори уже відбудуться відповідно до нового адміністративно-територіального устрою. Райради районів втратять свої повноваження наступного дня після виборів. РДА працюватимуть до кінця 2020 року.
– Навіщо залишаються райони взагалі: РДА – це орган державної виконавчої влади. Тому це повноваження виключно держави організовувати роботу підпорядкованих структур. Уряду за наявності невеликої кількості районів буде більш ефективно організовувати роботу на місцях судів, податкової, соцзахисту, пенсійного фонду, поліції тощо.
Детальніше – у відео з брифінгу: