Три приходи в Маньківському районі перейшли до Православної церкви України з МП

7 Січня 2019 22:48

У Маньківському районі в селах Мала Маньківка, Харківка і Тимошівка одразу три приходи Московського патріархату перейшли до ПЦУ, повідомляє ТСН.

Тамтешні громади ще після об’єднавчого собору всередині грудня проголосували за такий перехід. Але офіційно рішення оголосили на Різдво, коли країна отримала Томос.

Зробили віряни з Черкащини це слідом за чотирма десятками інших приходів України. Найактивніше в Православну церкву України нині переходять на Вінничині, Львівщині і Буковині.

На Черкащині в усіх трьох приходах, що нині змінили юрисдикцію, служить один батюшка.  Каже, рішення вірян підтримує повністю, попри те, що інші священники з єпархії засуджують його, іноді – агресивно.

“Я розумію, що поки не всі сприймають це рішення, не всі готові сприйняти, але все ж я хотів би закликати, щоб вони не боялися нав’язаних їм ззовні страхів, хотів би закликати, щоб вони довіряли своїм парафіянам”, – каже Отець Микола Варивода.

Нагадаємо, раніше стало відомо про перехід до Православної церкви України церковних громад у селах Охматів та Скибин Жашківського району Черкащини.