Як зупинити війну на дорогах України?

17 Лютого 2020 15:34

За даними поліції за період з 1 січня по 21 грудня 2019 року було скоєно 4 тисячі 655 ДТП за участі дітей до 18 років. У них загинуло – 164 і травмовано – 4 435 дітей.

Серед причин: і алкоголь,і безвідповідальність водіїв,і недисциплінованість пішоходів. Але не менш важливі причини – це дії, точніше бездіяльність, центральної та місцевої влади. Для прикладу, нагадаю лише про страшні ДТП в Черкасах (ТУТ і ТУТ, зокрема), де останні роки ніхто не дбає за дорожню розмітку, освітлення вулиць та встановлення світлофорів.

Подібна ситуація повсюди – від Києва до сільської місцевості
Наша команда “Рідної країни” в 2018-2019 роках провела соціально-просвітницький проект “Рідна країна – безпечна країна”, під час якої більше 6 тисяч школярів 1-4 класів взяли участь в нашій акції та безкоштовно отримали світловідбиваючі брелки – флайтери.

Нашу громадську ініціативу врешті підтримала й влада. Зокрема, прем’єр-міністр Гройсман пообіцяв, що з 1 вересня 2019 року Уряд закупить, а поліція проведе заняття і роздасть світловідбиваючі жилети дітям 1-4 класів. Проте, про цю урядову ініціативу якось забули.

Гройсмана на посаді вже немає, але міністр внутрішніх справ Аваков продовжує керувати відомством.
У мене запитання до нього й Уряду загалом:
ваші обіцянки про забезпечення дітей світловідбиваючими жилетами – це було про вибори чи про безпеку дітей?!

Микола Томенко, лідер партії “Громадський рух “Рідна країна”