Президент Петро Порошенко підписав Указ “Про території та об’єкти природно-заповідного фонду загальнодержавного значення”.
“З метою збереження від винищення унікальної природи, Указом зокрема оголошено збільшення територій об’єктів природного заповідного фонду у Чигиринському та Золотоніському районах Черкащини – мова про Холодний Яр та орнітологічний заказник “Липівський”, – повідомив у своєму фейсбуку голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.
У чому ж різниця між заповідником і національним парком? Заповідник – територія, на якій зберігається в природному стані весь її природний комплекс. Головні функції українських заповідників — збереження генофонду флори і фауни, охорона непорушених чи малопорушених природних ділянок (еталонів природи), вивчення екології тварин і рослин. Вирубка деревини у лісах суворо регламентована ст. 30 Закону України “Про природно-заповідний фонд України”. Національний природний парк — територія, звичайно визначена у законі та у державній власності, що охороняється від більшості типів людської діяльності та забруднення. На відміну від заповідників та природних резервів, де заборонена майже будь-яка діяльність людини, однією з цілей створення національних парків є відпочинок, тому вони дозволяють відвідування туристів та перебування на своїй території за певними умовами.