Вибори в Тальному викликають занепокоєння: маса технічних кандидатів, загроза зриву

9 Грудня 2016 17:58

11 та 18 грудня 2016 року відбудеться голосування на перших виборах у 184 об’єднаних громадах в різних регіонах України. На Черкащині 18 грудня обиратимуть голів та депутатів трьох громад: Тальнівської міської, Стеблівської селищної (Корсунь-Шевченківський р-н) та Набутівської сільської (Корсунь-Шевченківський р-н). 
У той час, як у Набутівській та Стеблівській громадах виборча кампанія ледве-ледве помітна, у Тальному вона сягає солідного розмаху.

1473169236_804024

Як інформують у Громадянській мережі “Опора”, ще з самого початку кампанії експертів насторожило те, що з 20 кандидатів на посаду міського голови – лише п’ятеро – місцеві. Та й то один із них – однофамілець колишнього міського голови, який нині також висунув свою кандидатуру. Решта – з Києва та Київської області. Студенти, безробітні, пенсіонери. Безпартійні, самовисуванці. Семеро і взагалі односельці – з села Малютянка Києво-Святошинського району. Більшість з “киян-кандидатів” 1998-го року народження. Кілька -1994-го, 95-го.

“Є всі підстави вважати, що це технічні кандидати, яких зареєстрували з метою отримання більшості у дільничних комісіях, мати більше довірених осіб, спостерігачів. Умовно кажучи, щоб мати кількісну перевагу. Цілком можливо, що і для того, аби в разі несприятливих для “замовника” результатів голосування спробувати зірвати вибори, – йдеться в повідомленні “Опори”. –

І загалом медійний аспект кампанії в Тальному викликає занепокоєння, позаяк і місцева друкована періодика, і місцеві інтернет-ЗМІ нерідко вдаються до джинси та до матеріалів з ознаками чорного піару. Також з’являється й інша друкована продукція суперечливого змісту, замовника якої встановити не вдається”.

В “Опорі” зауважують, що мають аргументовані припущення щодо того, хто стоїть за реєстрацією технічних кандидатів та “двійника”, проте, з огляду на юридичний аспект цього питання, повідомити цього на загал не можуть.