Підлітків, які провалилися під лід на Дніпрі, вже виписали з лікарні

20 Січня 2021 23:15

Максима з Марком виписали з лікарні. Хлопці два дні були в реанімації після того, як у суботу 16 січня провалилися під лід на Дніпрі.

Спочатку хлопці намагалися вибратися з води самотужки, утім, лід постійно ламався. Їхні спроби побачили перехожі й одразу кинулися на допомогу. Доки бігли – побачили поруч чоловіка на квадроциклі.

“Встигнути врятувати, навіть не думав сильно, як то робити, мені запам’ятались три моменти, перший – що я почав бігти, другий – що я був біля хлопців із квадроциклом, третій – уже був біля хлопців”, – каже рятівник Олександр Антибиш.

Витягнули хлопців із води за допомогою тросу з квадроцикла.

“Думав було, як би швидше витягнути і все. Злякані і вони перемерзли сильно”, – каже рятівник Роман Бережний.

Далі рятівники викликали швидку та батьків, які супроводжували хлопців до лікарні. Медики у них діагностували переохолодження.

“Вдячна богу, що виявились потрібні люди в потрібному місці в потрібний час, і вдячна цим людям за їхню оперативність, за їхню відвагу і швидку реакцію”, – розповіла мати постраждалого хлопця Аліна Геращенко.

Батьки кажуть: про небезпеку прогулянок на кризі дітям пояснювали багато разів.

“З ними проводять нескінченно і в школах, і батьки. Вони як маленькі діти, хоч і вимахали з нас зростом, а ума якби ще не дозріло. Тому нема оцього відчуття небезпеки”, – каже мати постраждалого хлопця Ольга Рачек.

Хлопці зізнаються: після пригоди розуміють усю небезпеку тонкої криги.

Рятувальники кажуть: крига стає безпечною лише коли сягає 7 сантиметрів. Зважаючи на теплі зими, останніми роками – такою вона буває дуже рідко. Тож дітям взагалі не радять виходити на замерзлі водойми.

Джерело: 5 канал