Будинок у Черкасах по Байди Вишневецького, 2 занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України

5 Квітня 2021 18:13

Історичний об’єкт за адресою Байди Вишневецького, 2 занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомляють в управлінні культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОДА.

Міністерство культури та інформаційної політики України своїм наказом внесло об’єкт культурної спадщини “Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського)” по вулиці Байди Вишневецького, 2 до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення.

Питання щодо внесення пам’ятки до реєстру перебувало на особистому контролі Міністра культури Олександра Ткаченка. Під час візиту на Черкащину у грудні 2020, Міністр разом з очільницею управління культури та охорони культурної спадщини  ОДА Людмила Фіть обговорили стан справи та намітили подальший план дій. А вже зараз історична будівля внесена до Державного реєстру.

“Житловий будинок пристава Табачнікова” останнім часом ставав причиною резонансних тем та скандалів. Можемо сказати, що це приміщення набуло правового статусу пам’ятки культурної спадщини та продовжує перебувати під охороною держави”, — повідомила Людмила Фіть.

Архітектура цього особняка має містоформуюче значення

“Житловий будинок пристава Табачнікова (Особняк Вацлава Кринського)” є характерним для періоду к. ХІХ – поч. ХХ століть зразком міської архітектури Черкас. Особняк відрізняється автентичністю форм оригінального цегляного мурування фасадів і має виняткову цінність для збереження успадкованого архітектурного середовища обласного центру. Пам’ятка розташована у межах заповідної території “Черкаські берегові схили” та багатошарової пам’ятки археології — городище “Замкова гора” та культурний шар пізньосередньовічних Черкас.

Нагадаємо, будинок по вул.Байди Вишневецького, 2 в історичному центрі Черкас готували до знесення – міська влада дала дозволи на будівництво ПП “Надія” на цьому місці багатокрватирної “висотки”.